Jak najít perfektní svatební obuv

15.03.2023

Na dlouhém seznamu svatebních doplňků, které si plánujete koupit, abyste dokončili přípravy pro váš svatební den, je výběr správných svatebních bot, které se hodí k vašim nádherným šatům – a nalezení dokonalého páru je mnohdy nelehký úkol. Pro některé nevěsty je to vrcholný módní úkol – téměř možná dokonce srovnatelný s hledáním šatů – zatímco pro jiné nevěsty je výběr jednoznačný.

Ať už jsou vaše priority jakékoli, na konci dne musí vaše svatební boty splnit hlavní roli. Musíte je mít rádi, to ano, ale také musí být pohodlné. Svatební den je opravdu dlouhý, často více než 15 hodin. Jak tedy zjistíte, jaký typ svatební obuvi je pro vás ten nejlepší? 

 

   

 

Určete si styl

Vzhledem k tomu, že je nepravděpodobné, že si svatební boty a šaty pořizujete na jednom místě, je klíčem k úspěchu správné uchopení celkového svatebního stylu. Pokud se chystáte na více vintage nebo retro vzhled, ujistěte se, že styl vašich bot tomu odpovídá. Věnujte pozornost všem detailům nebo ozdobám na vašich šatech, které by se mohly odrážet ve vaší svatební obuvi, stejně jako konkrétním materiálům(krajka, satén, tyl atd.), které by mohly být sladěné.

 

Nejdřív najděte šaty

I když jste náhodou narazili na svatební boty svých snů, odložte si jejich nákup, pokud jste ještě nenašli své vysněné svatební šaty. Ačkoli, pokud se do nějakého páru bot opravdu zamilujete, můžete si je koupit „pro každý případ“. Chcete, aby vaše svatební obuv doplňovala vaše šaty ve všech aspektech – stylu, barvě, do posledního detailu a zdobení – a v délce vašich šatů. Pokud zvolíte kratší šaty, mohou být vaše boty hlavním výrazným doplňkem, který vašemu svatebnímu vzhledu dodá barvu, lesk, glam, romantiku – nebo prostě dávku moderní elegance. Zatímco pokud jsou vaše šaty dlouhé, nebudou boty zdaleka tak viditelné.

 

Začněte zkoumat možnosti

Zatímco nakupování svatebních šatů je prioritou, není důvod, proč byste nemohli začít zkoumat styly svatební obuvi, a stránky velkých prodejců . Mnoho obchodů nabízí mnohem více produktů online než v obchodě, takže procházení online vám poskytuje přístup k širší nabídce bot, což vám pomůže zjistit, jaké detaily se vám líbí a nelíbí.  Jakmile zúžíte vyhledávání, bude mnohem snazší začít nakupovat boty na svatební den.

 

Boty pořádně vyzkoušejte

Zatímco webové stránky prodejců jsou skvělým způsobem, jak prozkoumat styly a zjistit, co se vám líbí, doporučujeme být opatrní před nákupem vašich skutečných svatebních bot online. Jedná se o pár bot, ve kterém budete stát hodiny, takže je nezbytné, abyste si boty nejprve vyzkoušeli a ověřili si, jak pohodlně se v nich stojí a chodí, než vytáhnete kartu. Ačkoli mají internetový prodejci obzvlášť vstřícné zásady vracení zboží, není na škodu si pár párů doma vyzkoušet a ty, které se neprosadily, vrátit. Pokud jste si pořídili boty online, vyzkoušejte si je doma (nejlépe v interiéru na čistém povrchu s kobercem) alespoň hodinu ve stoje.

 

Na barvě opravdu záleží

Zpravidla máte dvě možnosti – buď ladit boty tón v tónu s šaty, nebo je prostě neladit vůbec. Pokud se vidíte v první možnosti, musejí být boty zcela stejné barvy jako šaty. Největším prohřeškem jsou sněhobílé svatební šaty a boty smetanové barvy. Pamatujte, že není bílá jako bílá. Dejte si na to opravdu velký pozor. Na druhou stranu pastelové barvy jsou hitem posledních let, i když to zní možná trochu neuvěřitelně. Jde o světlou výjimku, přičemž však v tomto případě musíte vymyslet rafinovaný způsob, aby požadovaný kontrast stoprocentně fungoval. K barevným botám je proto lepší volit jednodušší šaty. Tento výběr je z velké části věcí dobrého vkusu, protože je jím možné celý outfit i zcela pokazit. Správné sladěné svatební boty s doplňky nebo svatební kyticí vám dodají ten správný šmrnc. S barvou bot by měly být sladěny i detaily na obleku ženicha (např. kravata) a je dobré, pokud tuto barvu odráží i výzdoba. 

 

   

 

Místo svatby

Stejně jako každý den kontrolujete počasí, abyste se ujistili, že máte na sobě vhodně zvolenou obuv, přemýšlejte stejně i při výběru svatebních bot. Zohledněte místo konání svatby a terén, ve kterém se budete celý den pohybovat- zvláště pokud máte venkovní obřad, na trávníku nebo na pláži. 

 

Upřednostňujte pohodlí

Často se více zaměřujeme na vzhled, ale pokud vás bolí nohy tak, že si musíte sundat boty, abyste si to užili... no, jaký má pak smysl je mít? Vaší první úvahou by měla být výška podpatku: Čím vyšší podpatek, tím větší tlak na špičku vašeho chodidla. Nízký až středně vysoký a ještě k tomu robustnější podpatek vás udrží v pohodlném stání a tanci mnohem déle. Dobře zvažte také šířku samotné boty– zvláště pokud máte úzké nebo široké chodidla. Boty, které mají tkaničky nebo přezky, nabízejí nastavitelnou šířku a boty pak perfektně padnou každému.

Sečteno a podtrženo: Ve dne a v noci, kdy budete pravděpodobně na nohou dvakrát déle než normálně – ne-li třikrát nebo čtyřikrát – potřebujete pohodlné boty.

 

Nečekejte na poslední chvíli

I když je nejlepší najít prvně svatební šaty a poté pořizovat svatební boty, neměli byste s nákupem otálet. Boty je nutné mít předem, než se na vás začnou šaty upravovat. Vaše švadlena nebo krejčí potřebuje přesnou výšku vašich svatebních bot, než budou moci začít s úpravami. Jedině tak mohou upravit délku vašich šatů pro vaše dokonalé pohodlí!

 

        

 

Rezervujte si
termín zkoušky

Rezervovat termín